FESTOOL D27/22X5M-AS-GQ/CT suction hose plug it d 27/22 antistatic smooth - 201758
267.95 tax incl.
On stock, immediately available. we have 5 products in stock.
each
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Enhance Your Sanding Experience
  • Durable: Temperature resistant up to +70 °C and antistatic, perfect for sanding applications.
Product description
Improves your sanding experience because nothing drags.
  • Integrated plug-it cable (consequently easier handling)
Ideally suited for
  • For secure connection to Festool machines with a 27"/36" connection for perfect extraction
  • Suitable for cleaning construction sites, workshops and offices
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 22 mm
  • Outer diameter: 27 mm
  • Length: 5 m
Specifications / All features
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549269947
  • Supplier number: FESTOOL 201758
Inner diameter
22 mm
Outer diameter
27 mm